Čajovnice z čajovny Za zrcadlem

Na začátku byla králičí nora. 

Tedy vlastně čajovna v suterénu, do které se vstupovalo skrz zrcadlo.

Odtud pochází název Za Zrcadlem a alenkovský feeling, který si s hrdostí pěstujeme. Už tehdy jsme pečovali nejen o zákazníky, ale také o početnou sbírku deskových her, která nyní čítá přes 400 titulů.

Pak přišel byt o velikosti menšího hřiště.

Ze suterénu jsme se po 6 letech přesunuli do prostorného a světlého bytu v srdci malebné ulice Jaselská. Čajovnickou nabídku jsme rozšířili o brunche, kávu Doubleshot a domácí dezerty.

Bar v čajovně Za zrcadlem
rozehraná deskovka na stole

A teď je z toho říše divů otevřená od rána do noci. 

Jsme místem setkání přátel i kolegů, občerstvovnou vytížených studentů i náhodných kolemjdoucích. Kvůli večernímu hraní deskových her k nám lidé rádi cestují přes celé město.


Zastavte se i vy.

Slovy zakladatele

V suterénu krásného činžovního domu u Konečného náměstí bývala svého času vynikající čajovna, kde jsem strávil před pultem i za ním krásná studentská léta. O pár let později jsem vedení podniku převzal. V té době jsem zrovna propadl deskovým hrám a pomalu už je neměl kam dávat.  A tak jsem spojil své dvě vášně – čaj a hry. 
Za těch jedenáct let jsme toho spojili mnohem víc. Za Zrcadlem začala mnohá přátelství, z nichž některá vyvrcholila svatbou. A právě všichni ti skvělí lidé, kteří prošli mým podnikem, jsou tím nejlepším důvodem pokračovat dál i v horších časech.

Jindřich Cinka

Kloboučník a zakladatel

Zakladatel čajovny Za zrcadlem Jindřich Cinka převlečený za kloboučníka